Dé jachthaven van Amsterdam
Durgerdammerdijk 116A. Havenmeester 06 5162 8873
Beste leden,
Vanaf komende 1 april gaat de gemeente in "Amsterdams binnenwater" het doorvaartvignet handhaven. Tegelijkertijd worden schepen met verbrandingsmotoren geweerd uit het centrumgebied.
Omdat de gemeente in een later stadium ook verdergaande maatregelen wil nemen is het van belang dit jaar VOOR 1 APRIL een doorvaartvignet aan te vragen.
Voor boten met een vignet van voor 1 april 2025 gaat een aantal jaren een overgangsregeling gelden.
Wij adviseren daarom alle leden die in Durgerdam liggen en verder iedereen die Amsterdams vaarwater wil bezoeken dit te doen.
Het vignet kun je aanvragen via deze link.
Met een doorvaartvignet, dat voor 1 april a.s. is gekocht (kosten 43 euro voor 3 jaar) heb je nu al drie jaar lang tot en met 2027 vrijstelling van de uitstootloze' vaart in het Amsterdam Centrumgebied.
Wat de situatie in Durgerdam gaat worden is nog onduidelijk.
Samen met het Watersportverbond en HISWA/RECRON wordt ondertussen nagedacht over juridische stappen. Omdat wij uiteraard niet kunnen voorspellen hoe dat afloopt, adviseren wij het zekere voor het onzekere te nemen, en voor je schip dit vignet aan te vragen.