| Nieuws | Agenda | Contact | Inloggen leden |
Dé jachthaven van Amsterdam | Durgerdammerdijk 116A. Havenmeester 06 5162 8873
Zeilvereniging Het Y – twee sfeervolle havens en een actieve zeilersgroep in Amsterdam en Marken.
Dinsdag 29 september is onder prachtige omstandigheden de laatste race gevaren van de dinsdagavond-wedstrijden 2026. Spannend, want in de top vijf stond nog van alles op het spel.
Dit jaar telde 20 deelnemers. Een hehoorlijk aantal diehards zijn 12 keer over de finish gegaan en mede daardoor hoog in de uitslag geëindigd.
Het weer zat bijzonder mee bijna alle wedstrijden zijn gestart. Er werd serieus geknokt, zowel door de nieuwkomers als door de gevestigde namen. Als je bij Het Y kampioen wordt, dan kan je wat, want de tegenstand is stevig.
Memorabele zeilavonden, die altijd gezellig eindigen aan onze bar.
De top vijf was in de laatste wedstrijd toch nog door elkaar gehusseld, zodat alle drie Pionnen 1op het podium eindigden.
Een én kampioen: Ponziani, Alex Brouwer
Twee: Aurora, Abel van Schoonhoven
Drie: Mafalda, Karim Kat
Voor de winnaars een mooie grote bokaal, zilver in plaats van goud (de clubark moet niet op het Witte Huis gaan lijken) die je vol trots aan je vrienden of collega kan tonen.
Verder voor elk schip een essentieel pakket voor de komende wintercompetitie bestaande uit stevig Texels bier en sterk zeezoutdrop tegen de winterkuchjes.
We verwachten natuurlijk wel, dat alle 20 deelnemers, liefst nog meer, zich inschrijven voor de wintercompetitie, die alweer op zondag 11 oktober begint.
Voor de complete uitslag zie deze link